Chora służba zdrowia

Jak to jest? Pracujesz przykładowo na etacie i musisz płacić obowiązkową składkę zdrowotną. Trafia ona przez kilku pośredników do twojej np przychodni. Pomijam to, że wtedy jest jej już dużo dużo mniej, bo pośrednicy też muszą z czegoś żyć. Zresztą- państwowa i „darmowa” służba zdrowia jest z zasady niewydolna.

Korupcja, brak konkurencji zżerają ją od środka. Najgorsze, że na tym wszystkim tracą pacjenci. Nierzadko poważnie chorzy. Kolejne ekipy u steru próbują „naprawiać” i tak nienaprawialny system. Jedyną rozsądną możliwością całkowitego uzdrowienia tego chorego systemu jest prywatyzacja. Wolny rynek sam wyeliminuje patologie. Placówki skorumpowane lub świadczące złe usługi albo wcale nie świadczące po prostu padną. Na ich miejscu zostaną takie, które sprostają wymaganiom klientów- pacjentów. Moim zdaniem nie ma innej drogi.

Wtedy zostaniemy obsłużeni zawsze, obsługa będzie miła, jakość leczenia wysoka. Lekarze za błędy będą pociągani do odpowiedzialności karnej, a nie jak to jest teraz sitwa broni kolesiów i partactwo uchodzi im na sucho. Z Konstytucji RP powinny zniknąć wszystkie zapisy zawierające wyrazy „darmowy” i ich synonimy. Np Art 68. pkt 1 Konstytucji mówi: Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.” Z kolei następny punkt przekreśla pierwszy: Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.”W Konstytucji więcej jest tego typu kwiatków, ale o tym innym razem.

Polacy są specyficznym narodem. Mamy naturę chłopa pańszczyźnianego. Nic nam nie pasuje, pan (państwo) niech się nami opiekuje, da jeść, zapewni lekarza itp. W razie czego jak by pan nie chciał dać, to zrobi się powstanie i sprawę załatwi.

Tak dłużej być nie może!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s