Masz dość takiej Polski? cz.2

Jeśli chemy zmienić Polskę, musimy zacząć od siebie. Dosyć narzekania, że ktoś inny jest winien! Spójrzmy na siebie, na nasze polskie grzechy (zwane nie wiedzieć czemu przywarami). Na opilstwo, lenistwo, zazdrość i tak dalej można by wymieniać. Sąsiad sąsiadowi robiący na złość. Koleżanki z pracy obgadujące inne za plecami. Znamy to? Tak- w naszym kraju to codzienność. Wystarczy przejechać samochodem parę kilometrów po Warszawie żeby zobaczyć „dobroć” ludzką.
Jedynym ratunkiem z tej sytuacji jest Jezus i Jego ofiara. Tylko On może zbawić i uratować.

Zobacz swój grzech

Po pierwsze musisz zobaczyć swój grzech. Najłatwiej widzieć grzechy, ale cudze i w tym jesteśmy dobrzy. Jednak Bóg wymaga od nas odpowiedzialności za swoje występki , a nie za cudze. Inni będą sądzeni osobiście.

Odwróć się od grzechu

Bóg obiecuje tym, którzy do niego przyjdą, że nie wyrzuci precz. On jest zawsze cierpliwy i gotowy wysłuchać grzesznika. Wymaga przy tym porzucenia swoich grzechów. Nazywane jest to często pokutą lub odwróceniem od grzechu. Jednak w świadomości Polaka pokuta to zapłata za grzech. Nic bardziej mylnego.

Uwierz

Jeśli już odwróciłeś się od grzechu, powinieneś poprosić Jezusa Chrystusa o zbawienie. On ci nie odmówi i zmaże twoje wszystkie grzechy i umocni w przekonaniu, że po śmierci pójdziesz do nieba.

Działaj

Działanie to naczelna reguła wzięta prosto z Biblii. Wielcy mężowie Boży nigdy nie zwlekali. Bóg zawsze wymagał od nich natychmiastowej reakcji. Często w Ewangelii czytamy słowa Jezusa „wstań i idź!”. Jeśli przełożyć to na nasze zwykłe życie to można powiedzieć: „wstań od telewizora i idź i działaj, rób coś dla swojego kraju”. Nie licz że załapiesz się da koryta, bo w chrześcijańskim kraju koryto jest bardzo małe. Po to, żeby zmieściło się przy nim jak najmniej świń. Nie oglądaj się na nikogo ale sam zrób coś dla społeczności.

Reklamy

1 komentarz do “Masz dość takiej Polski? cz.2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s