Zło nazywają dobrem

W dzisiejszym świecie wszystko jest poprzekręcane. Prawie nic nie jest takie jakim być powinno. Skąd ta teza?
Z obserwacji świata, rozgrywających się wydarzeń, lansowanych poglądów, stylu życia ludzi i na koniec konfrontacji tego z Słowem Bożym.
Przykłady światowego krętactwa:

  • Gafa Busha– oczywiste kłamstwo medialne, o którym pisałem niedawno,
  • Powszechna akceptacja a nawet promocja zboczenia zwanego homoseksualizmem,
  • Równie powszechnie promowana rozwiązłość seksualna,

To samo ma się z nazywaniem dobra złem. Większość dobrych i sprawiedliwych rzeczy nazywane jest złem. Na przykład przypadek polskiego emigranta w Niemczech, któremu tamtejsze państwo zabrania mówić do dzieci po polsku. Wg nich to źle, że ojciec rozmawia z dziećmi w ojczystm języku.
Taki stan rzeczy Biblia zapowiedziała już bardzo dawno temu.

Biada tym, którzy nazywają złe dobrem a dobre złem; którzy pokładają ciemność za świetłość, a światłość za ciemność; którzy pokładają gorzkość za słodkość, a słodkość za gorzkość!
Izajasza 5:20

Skąd zatem mamy wiedzieć czy dana sprawa czy rzecz jest właściwie pokazywana, czy nie jest to kłamstwo itd? Ano z Biblii rzecz jasna. Tylko Słowo Boże może pokazać nam prawdziwą prawdę o świecie i otaczającej nas rzeczywistości. Są ludzie mówiący, że Biblia to staroć i jest już nieaktualna. Zazwyczaj mówią tak ci, którzy nigdy jej nie czytali. Słowo Boże nigdy się nie zmienia tak jak i Pan Jezus. On zawsze jest ten sam i co ciekawe natura człowieka też się nie zmienia. Grzechy popełniane przez ludzi w dawnych czasach nie przestały istnieć. To dowód, że się nie zmieniamy z czasem. Powiedziałbym, że jest nawet na odwrót, że jest coraz gorzej, zresztą i na ten temat istnieje biblijne proroctwo:

Musisz pamiętać o tym, że gdy nadejdą dni ostatnie, będą się zdarzały chwile trudne. Ludzie staną się bardzo samolubni, chciwi, wyniośli, zarozumiali, bluźniący Bogu, nieokazujący szacunku rodzicom, niewdzięczni, niegodziwi, bezwzględni, bezlitośni; będą się dopuszczać oszczerstw; będą niepohamowani w gniewie, nieludzcy, nieprzychylni jedni dla drugich; będą podstępni, zuchwali, nadęci pychą i rozmiłowani bardziej w rozkoszach doczesnych niż w Bogu. Będą udawali na zewnątrz pobożnych, ale wyzbędą się siły wiary. Unikaj takich ludzi! To spośród nich wywodzą się ci, którzy wślizgują się sprytnie do obcych domów szukając względów u słabych kobiet, obciążonych już i tak różnymi grzechami wskutek ulegania wszelkim pożądaniom; takich, co to ciągle się uczą, a nigdy nie mogą dojść do poznania prawdy. 2 Tm 3:1-7

Moim zdaniem- nic dodać nic ująć do tego cytatu.

Reklamy

2 komentarze do “Zło nazywają dobrem

  1. Maciek

    No tak nic dodac nic ujac. Rozmawialismy ze znajomymi tez o tym aspekcie jak wiele sie zmienilo w przeciagu ostatnich 20 lat – akceleracja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s