Tragedia polskich pielgrzymów – komentarz

Cały weekend byłem nieobecny. Wróciłem przed chwilą w newsach widzę „Tragedia polskich pielgrzymów”. Smutna wiadomość, że 26 rodaków zginęło obiegła Polskę. Chcę też wyrazić swój smutek z powodu tego wypadku.
Smutek mój jest podwójny. Spowodowane jest to pewnym poważnym podejrzeniem. Polega ono na tym, że celem pielgrzymki była Fatima. To miejsce znane z „cudownej figurki” Marii, która w naszym kraju niestety czczona jest bardziej od Boga. Dlatego mam podejrzenia, że wypadek może być i tu podkreślam, że to moje przypuszczenie, że Bóg mógł w ten sposób ukarać bałwochwalstwo, jakiego dopuszczają się Polacy oddając cześć figurce. Nic nie warty kawałek drewna albo betonu odbiera cześć, która należy się tylko Bogu.

Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych, które są na niebie wzgórę, i które na ziemi nisko, i które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój, Bóg zawistny w miłości, nawiedzający nieprawości ojców nad syny w trzeciem i w czwartem pokoleniu tych, którzy mię nienawidzą; Księga Wyjścia 20:4-5

Reklamy

1 komentarz do “Tragedia polskich pielgrzymów – komentarz

  1. Adam

    Święte słowa. W pewnych kwestiach się różnimy, ale a propos rytych wizerunkó zgadzam się z Tobą w 100%. Pozdrawiam,
    Stały Czytelnik.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s