Emigracja cz. 2

Jakiś czas temu pisałem o emigracji. Tak się złożyło, że od tamtej pory rozeznałem trochę bardziej temat. Niestety jak zawsze tak i tutaj są złe strony.
Media podają nam jak to w Anglii czy Irlandii jest dobrze. To kraj mlekiem i miodem płynący. Owszem, ale z dobrodziejstw też trzeba umieć korzystać!

Ostatnio poznałem brata, który mieszka w Londynie. Jako że jest biblijnie wierzącym chrześcijaninem, zajmuje się tam ewangelizacją naszych kochanych rodaków. Na pytanie „jak idzie”, odpowiada „ciężko”.
Do tej pory myślałem, że Polacy z racji odizolowania i przebywania w obcym miejscu będą bardziej szukać Boga niż w kraju. Nic bardziej mylnego. Znajomy mówi, że popadają oni w straszne grzechy. Wiadomo, że nie dotyczy to wszystkich, ale duża liczba Polaków zdradza małżonków, których zostawiła tutaj, upija się, popadając w alkoholizm. Do tego dochodzą pospolite przestępstwa, rozboje itd. Myślałem, że chociaż za granicą jako tako będziemy trzymać fason, a tu taki wstyd!
Oprócz jednej rzeczy, nic nie jest w stanie zmienić tego stanu rzeczy. No bo jak tu namówić Polaka, żeby wrócił do kraju i zarabiał 9x mniej?
Tylko Bóg może zmienić życie człowieka. Pamiętaj! Jak pojednać się z Bogiem? Czytaj dobrą nowinę.

Na koniec dowód

Reklamy

1 komentarz do “Emigracja cz. 2

  1. Pingback: Emigracja « Ciekawostka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s