Prawdziwa wolność

Jest coś takiego w człowieku, co powoduje że dążymy do jakichś ideałów.
Na ten przykład młodzi ludzie w czasach wojny czy tam powstań zawsze mieli jakieś wyższe idee, cele i żyli nimi na co dzień. Było to tak ważne dla nich, że wszystko podporządkowywali temu celowi. Na przykład patriotyzm- gotowi byli umrzeć za ojczyznę. Potem walka z komuną była nadrzędnym celem ludzi, żyjących w tej epoce.
Rok 1989 przyniósł zmiany. Jedną z takich zmian było zniesienie niewoli i danie ludziom odrobiny wolności. Upadł Mur Berliński, polski komunizm zamienił się w socjalizm. Chociaż ponoć w Polsce komunizmu nie było, ale tam…
Niestety jak każdy grzesznik, tak i niektórzy Polacy zaczęli źle korzystać z tej wolności. W kraju pojawiły się różne formy bandytyzmu, które brały swój początek z samej góry.
Ale nie o tym chcę pisać…
Mimo to z początku ludzie mieli jakieś wyższe idee. Rodzina, dzieci, religijność. To wszystko zaczęło się zmieniać i to na gorsze. Wszystko dlatego, że wolność przez grzeszników jest źle rozumiana. Dla człowieka nieznającego Słowa Bożego wolność oznacza swawolę. Zgodnie z popularnym przysłowiem hulaj dusza- piekła nie ma!.
Tymczasem prawdziwa wolność to zupełnie coś innego. Trzeba do tego inaczej podejść. Dla większości ludzi wolność kojarzy się z możliwością robienia złego. Gdy mają wolność wyboru – zrobić dobrze czy źle – prawie zawsze robią źle.
Wolność to owszem – możliwość wyboru, ale…
Biblijna wolność
Oznacza wolność od grzechu oraz uwolnienie od kary za występki. Najlepiej oddaje to cytat z Ew. Jana 8:36:

A przetoż jeźli was Syn wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie.

Wolny od grzechu – to jest prawdziwa wolność! Nie swawola i upadek w grzech, ale czystość w oczach Boga. Tak naprawdę tylko to ma znaczenie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s