Ufaj Panu, a na rozumie swoim nie polegaj

Pismo Święte tak powiada:

Ufaj w Panu ze wszystkiego serca twego, a na rozumie twoim nie spolegaj.
Księga Przysłów 3:5

Często w potocznych rozmowach słyszę, że najprostsze rozwiązania czy rady są zawsze najlepsze i zgadzam się z tym. Po trochę dłuższym czytaniu Biblii każdy, kto się zastanawia nad jej treścią dojdzie do takiego wniosku. Dlaczego tak jest?
Ano dlatego, że Pan Bóg jest praktykiem i na problemy zawsze daje najprostsze rozwiązania.
Bóg jest niezmienny, dlatego jego rady są zawsze aktualne. Tak radził prorokom i przywódcom Izraela, tak radzi i nam dzisiaj.
Możemy być pewni, że te rady będą proste, a co najważniejsze skuteczne.
Ten Bóg właśnie mówi „ufaj mi”. Tutaj rodzi się mnóstwo pytań. Dlaczego, w jakich sprawach, kiedy itd. Ja bym „prosto” odpowiedział: „w każdym przypadku, w każdej sprawie i zawsze”.
Wiem wiem, blog jest po to, żeby rozwinąć myśli…
Zanim to zrobię ważna kwestia:
Bóg owszem może ci pomagać w różnych sprawach, ale najbardziej zależy mu na twoim zbawieniu. O tym jak być zbawionym trąbię we wpisie „ewangelia”.
Właśnie od zbawienia należy zacząć zaufanie Bogu. Nie wystarczy tylko wierzyć, że Bóg istnieje, ale też wierzyć Jemu, czyli Jego słowu.
Jeśli Mu zaufasz, On cię zbawi. Daruje ci twoje grzechy, ale też otworzy ci drogę do nieba, a teraz na ziemii Pan będzie ci błogosławił.
Teraz przykład: Straciłeś pracę dajmy na to. Teraz jesteś w kropce, bo nie masz za co żyć. Co teraz robić. Ogarnia cię panika. W tej sytuacji (ja tak uważam) powinieneś zwrócić się do Boga o pomoc. Pismo mówi, że Bóg się pysznym sprzeciwia, ale pokornym łaskę daje. Dlatego właśnie możesz mieć tę pewność, że pomoc od Boga nadejdzie na pewno, jeśli tylko szczerze i z pokorą poprosisz.
To samo możesz robić w każdej innej sytuacji życiowej. Im ta sytuacja będzie trudniejsza i skomplikowana, tym trudniej będzie ufać Bogu. Mimo to On zawsze będzie w stanie pomóc, bo jest wszechmocny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s