Ludzkie sumienie

Jak to z tym sumieniem jest?
Niektórzy mają coś takiego, a inni niby nie mają.
Google wypluwa w wynikach ok. 700 tys. stron na zapytanie „sumienie. Pierwsza dziesiątka to definicje encyklopedyczno-filozoficzno-katolickie.
Wg Pisma św. sumienie jest naszym drogowskazem. Służy pokazywaniu naszych złych występków. Wbrew temu co jest lansowane przez świat, nie ma ludzi „bez sumienia”. Jedyna możliwość to, że sumienie niektórych jest zagaszone. Tak powszechnie uważa się np. o bandytach, którzy popełnili jakąś ciężką zbrodnię. Czy oni sumienia nie mają?- rodzi się pytanie w naszych głowach. Zapewne mają, ale mocno stłumione. Na tyle mocno, że nie hamuje ono ich złych zapędów. Pismo czasem mówi o zatwardzonym sercu. Wydaje mi się, że przypadek takiego bandyty jest dobrym potwierdzeniem tego. Dobra- a co w takim razie z nami – „zwykłymi” ludźmi?
No bo przecież nikogo nie zabiłem, powiesz. Nawet ci uwierzę, a co więcej wie to Bóg. Problem jednak w tym, że nie tylko zabójstwo jest grzechem, ale też inne lżejsze przewinienia, np. kłamstwo. Radzę więc się zastanowić nad sobą, zwłaszcza kiedy „coś cię gryzie”. To coś to sumienie, które podpowiada ci, że coś zrobiłeś źle. Mówiąc wprost- zgrzeszyłeś. Z pomocą jak zawsze przyjdzie Bóg i Jego słowo. To właśnie przez Pismo Święte możemy dowiedzieć się zawczasu jakie postępowanie może doprowadzić nas do upadku. Można dzięki niemu przewidzieć konsekwencje swojego działania. Co więcej nie tylko działania, ale też myśli i żądzy, bo to też grzech. Dlatego przekonuję was- warto czytać Biblię. Słowo Boże ma moc zmienić twoje życie, dlatego trzeba nie tylko czytać, ale też stosować je w życiu. Samo czytanie nic nie pomoże, jeśli nie pójdą za tym decyzje i czyny.
Czy sumienie może przyprowadzić cię do Chrystusa.
Owszem- może, ponieważ Bóg przez twoje sumienie może pokazać ci twoje położenie i to kim tak naprawdę jesteś. To właśnie On stworzył je w tobie.
Dlatego najlepiej od razu pokutuj, odwróć się od swoich grzechów i uwierz w Jezusa Chrystusa, a będziesz zbawiony.

Reklamy

2 komentarze do “Ludzkie sumienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s