Atak na chlebodawców

W tym świecie od zamierzchłych czasów ludzie stosowali wobec siebie różnego rodzaju manipulacje , stosowali różnego rodzaju nagonki , wpływali na innych poprzez szantaże. I tak papieże katoliccy , którzy chcąc osiągnąć władzę duchową i nie tylko nad światem , stosowali różnego rodzaju intrygi wobec królów. Księża aby wiedzieć co się dzieje we wsi wprowadzili nakaz spowiedzi. Ludzie między sobą manipulują innymi aby wpływać na ich decyzje. I wreszcie dzisiejszy władcy chcąc mieć poparcie w wyborach obiecują gruszki na wierzbie aby tylko dojść do władzy.

W ostatnim czasie cały kraj obiegły nowe hasła na bilboardach :
„ Nie chcę mieć dziecka , bo boję się , że stracę pracę”
Po pierwsze jestem ciekaw skąd są brane pieniądze na to aby oblepić tymi bredniami całą Polskę. Wynajęcie jednego bilbordu na miesiąc wynosi średnio od 2.000 zł do 5.000 zł.

Ale do rzeczy.
Zadam Wam pytanie : czy będąc pracodawcą wolałbyś żeby pracowała dla Ciebie kobieta samotna , która nie ma większych szans na dziecko , która od czasu do czasu spóźnia się do pracy , niesolidnie wykonuje swoją pracę , która jest wobec Ciebie obłudna , która za plecami plotkuje z innymi na Twój temat itp. ? Czy może wolałbyś żeby pracowała dla Ciebie kobieta , która nie spóźnia się , sumiennie wykonuje swoją pracę , zawsze na czas wykonuje swoją pracę , szanuje Cię , nie plotkuje o Tobie , która w pracy jest wzorem do naśladowania przez innych z tą jednak różnicą że szczerze Ci mówi o pragnieniu posiadania dziecka za jakiś czas ?
Bądź szczery odpowiadając sobie na to pytanie.

Podam prawdziwy przykład z życia mojej dobrej znajomej.
Jest ona chrześcijanką dla której autorytetem jest Biblia. Jest dokładnie taką osobą , którą opisałem powyżej : sumienną , dokładną , wykonującą polecenia bez narzekania itd.
Niestety miała problemy ze zdrowiem. Na 2 lata poszła na zwolnienie. Wracając po rehabilitacji była przekonana , że pracodawca ją zwolni. Nic podobnego. Powiedział jej , że stanowisko u niego w pracy zawsze będzie wolne dla niej. Ponieważ znał jej wartość.

Po co więc te plakaty? To jest kolejna nagonka na pracodawców. Mam firmę i wciąż jestem szczuty przez takie i tym podobne prawa , obowiązki i nakazy zniewalające mnie i zakładające mi pęta na nogi i ręce. Pracodawcy :
nie mogą zwolnić kogo im się podoba ,
nie mogą zatrudnić kogo im się podoba ,
nie mogą mieć urządzonego zakładu fryzjerskiego jak im się podoba ( unijne prawo mówi , że w zakładzie musi być 5 zlewów nawet jeśli jest tylko 1 stanowisko ) ,
muszą mieć prawa , koncesje , pozwolenia itd. ,
To oznacza , że małymi kroczkami polscy włodarze zawracają w stronę utopijnego socjalizmu , gdzie każde przedsiębiorstwo stanie się ( może nie do końca ) znowu państwowe.

Chciałem ostrzec Was drodzy rodacy przed ogłupianiem jakim karmią nas media.
Pozdrawiam.
GEDEON

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s