Nawróceni muzycy

W polskich realiach katolickiej religii zapewne nie dowiecie się takich rzeczy, że np. jest możliwe porzucenie przez człowieka życia w bagnie swojego grzechu. Jeśli chodzi o ludzi niepopularnych, czyli zwykłych zjadaczy chleba to medialnie nie jest to aż taka sensacja jak w przypadku osób znanych. Szczególnie spektakularne nawrócenia są w świecie show biznesu, ponieważ utaplane w błocie i śmieciu „osobistości” nagle z niewyjaśnionych ludziom przyczyn porzucają swoje dotychczasowe życie, często kończą karierę. Zaczynają udzielać się na rzecz potrzebujących. Dzielą się swoim majątkiem itd.
Najbardziej „widowiskowym” było odejście Briana Welcha, gitarzysty kalifornijskiej grupy Korn. Zanim to zrobił zobaczył swoje położenie. Przed nawróceniem stoczył się maksymalnie na dno. Z tego co opisuje nie było narkotyków których by nie brał. Do tego alkohol, rozwiązłość, która doprowadziła go do rozwodu. W wir wciągnął też swoje dziecko. Jednym słowem straszne rzeczy.
Inny przypadek do Dave Mustaine. Założyciel i lider zespołu Megadeth. Po kontuzji ręki jego życie i kariera były pod znakiem zapytania, ale wyszedł z tego cało. Prawdopodobnie potem oddał swoje życie Bogu. Teraz jest przykładnym mężem i ojcem. Nadal gra metal, ale stanowczo odcina się od satanizmu w tej muzyce oraz bluźnierczych i złych tekstów piosenek.
Ponoć Alice Cooper też jest nawrócony, ale nigdzie nie znalazłem informacji wprost, że jest narodzony na nowo, więc nie mogę potwierdzić.

Zainspirował mnie stary artykuł z Onetu. Komentarze pod tamtym artykułem potwierdzają tylko to, jak świat reaguje na nawrócenie grzesznika. Ludzie zwyczajnie nie wiedzą o czym piszą. Wstyd nawet tutaj to powtarzać. Biblia nawet opisuje dokładnie stan takich osób.

Albowiem mowa o krzyżu tym, którzy giną, jest głupstwem; ale nam, którzy bywamy zbawieni, jest mocą Bożą.
1 Koryntian 1:18

Dla ludzi mowa o krzyżu Chrystusa jest głupstwem. Bluźnią przy tym niesamowicie lżąc imię Pana.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wszechmocny Bóg może zbawić każdego grzesznika. Nawet takiego, który bluźni i obraża go cały czas. Przykładem mogą być właśnie muzycy. Szczególnie ci od heavy metalu są najlepszym tego dowodem, bo akurat w tym rodzaju muzyki najwięcej jest ostrych tekstów. Często są tam promowane same najgorsze grzechy. Nawet niektórzy posuwają się do tego, aby przez ten gatunek muzyczny propagować satanistyczne obrzędy. Młodzi ludzie słuchając tego nawet nie zdają sobie sprawy z czym i kim zadzierają. Za satanizmem stoi szatan i to on chce wciągnąć ludzi w zło jakim jest nie tylko satanizm, ale i inne złe rzeczy, które są owocami słuchania takiej muzyki.
Następnym razem zanim zaczniesz słuchać metalu radzę zastanowić się czy warto, a jeśli już chcesz to robić, to przynajmniej przeczytaj i zastanów się o czym mówią piosenki (jeśli metal można nazwać piosenką :-). No powiedzmy utwory.
Żeby było jasne- nie mam nic przeciwko muzyce. Sam lubię jej słuchać, ale na pewno nie słucham już metalu. Chociaż dawniej też słuchałem Iron Maiden i tym podobnych. Bóg jednak zbawiając mnie odsłonił mi oczy na pewne sprawy. M.in na muzykę właśnie. Stąd ostrzeżenie dla was, żebyście po prostu uważali na metal.

Reklamy

28 komentarzy do “Nawróceni muzycy

 1. w_isienka

  Eeee, w świecie (jak to nazywasz katolickim) też sie dokonało „parę” radykalnych (i spektakularnych) nawróceń muzyków: np. Darek Malejonek, Tomek Budzyński z Armii, Robert Litza z „Acid Drinkers” – ich nawrócenia zostały nawet opisane w formie książki pt. „Radykalni” napisanej przez Marcina JaKIMOWICZA.
  I wyobraź sobie, że to o czym piszesz: „W polskich realiach katolickiej religii zapewne nie dowiecie się takich rzeczy, że np. jest możliwe porzucenie przez człowieka życia w bagnie swojego grzechu” jest możliwe i dzieje sie również u katolików. Tym bardziej, że o tym jest wyraźnie w Ewangelii, że o psalmach nie wspomnę…

 2. pingwin Autor wpisu

  Pobieżnie przejrzawszy internet na temat muzyków o których piszesz zauważyłem, że praktykują oni w najlepsze katolickie, bałwochwalcze obrzędy. Oczywiście czy są zbawieni wie to tylko Bóg. Ja za to mam poważne wątpliwości czy oni na prawdę się nawrócili.
  Na katolicyzm na pewno, ale czy do Boga?

 3. w_isienka

  „Skąd czerpiesz niewzruszoną pewność, że człowiek nawrócony i wierzący nie może być katolikiem rzymskim?”

  Z ust mi wyjąłeś andhy to pytanie!
  No właśnie: skąd???

 4. andhy

  Zabrzmiało jak:

  Robię to, ale nie nazywam tego po imieniu dzięki czemu mogę mówić, że po pierwsze tego nie robię, a po drugie nie wiem o co chodzi. Wygodne.

  Ps. Biblia zakazuje uprawiania filozofii? 😉

 5. andhy

  Wybacz, ale celowo wpuściłem Cię w malinowy chruśniak. Gdyby w Twoim kościele uczono Cię prawdziwej wykładni Słowa Bożego nie zaś nowomodnej teologii przebudzeniowej wiedziałbyś jaki błąd popełniasz. Otóż mój szanowny, acz pozbawiony zdrowej edukacji biblijnej, kolego – w tzw. okresie nowotestamentowym, oraz w okresie poapostolskim każdy nowo nawrócony z pogan wiedział, że słowo φιλοσοφια (jeśli nie władasz językiem tłumaczę: filozofia) tylko w jednym przypadku łączy się ze słowem στοιχεια (żywioły). Przypadkiem tym była filozofia Empedoklesa. Pozostaje mi wyrazić opinię, iż opierając się na słowach Pawła apostoła możesz negować tylko JEDNĄ, określoną i podaną z nazwy, filozofię – nie zaś filozofię jako taką (globalnie). Zatem jeśli chcesz twierdzić, że „Biblia zakazuje chrześcijanom filozofii” gdzie pod pojęciem „filozofii” rozumiesz „wszelką filozofię” musisz poszukać innego fragmentu biblii.

  Ps. Stawiam przy tym złoto Chin przeciwko zgniłemu jajku, że takowego nie znajdziesz.

 6. w_isienka

  “Skąd czerpiesz niewzruszoną pewność, że człowiek nawrócony i wierzący nie może być katolikiem rzymskim?”

  Nie odpowiedziałeś na to pytanie.
  Ponawiam.

 7. andhy

  Wracamy do znaczeń słów. Biblia zakazuje tego co określa się w niej mianem λατρεια nie zakazuje w żadnej formie tego co uprawia katolicyzm poprzez δουλια czy προσκύνησις. I znowu, gdybyś studiował Pisma a nie (jak już pisałem) nowomodną teologię przebudzeniową z biblią jako pretekstem mógłbyś to rozróżnić i nie pisać głupot 🙂

 8. pingwin Autor wpisu

  Ale Biblia za to zakazuje czczenia czegokolwiek lub kogokolwiek innego poza Bogiem, więc daj spokój z twoją mądrą i teologiczną rozprawą.
  Katolicyzm każe oddawać cześć Marii i świętym, a Bóg tymczasem nie pozwala na to. Przez pół Starego Testamentu karał Izrael za czczenie innych bogów, więc mizerna ta twoja argumentacja.
  „Bo napisano: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a rozum rozumnych odrzucę.” 1 Koryntian 1:19
  Boga nie poznasz przez twoją mądrość. On na to nie pozwoli.

 9. andhy

  Widzę, że nie zrozumiałeś 🙂 Każdy z powyższych zwrotów oznacza oddawanie czci – biblia (tym samym – jak mniemam – Bóg) zakazuje tylko jednego rodzaju oddawania czci spośród kilku dostępnych. Rezerwuje go dla Siebie.

  Ps. Zapominasz o Mt 13:52 😉

 10. pingwin Autor wpisu

  Powiedz o co ci chodzi. Przecież już udowodniłeś, że nie znam się na Biblii, nie znam Boga (ty chyba też) i w ogóle jestem głupi.
  Poza tym – jak ty możesz być nawrócony skoro nie wiesz czy Bóg istnieje?

 11. andhy

  Zwracam Ci tylko uwagę na to, że wydajesz szereg kategorycznych i autorytarnych sądów odnośnie ludzi, ich wiary czy zachowań; równocześnie nie znajduję uzasadnienia dla owej stanowczości.

 12. Wojtek

  (8) Baczcie, aby kto was nie zagarnął w niewolę przez tę filozofię będącą czczym oszustwem, opartą na ludzkiej tylko tradycji, na żywiołach świata, a nie na Mesjaszu.

  Ponieważ nasz Bóg upodobał sobie byśmy Go szukali, coraz to znajdujemy przyjęte przez nas jako prawdę fałszywe teorie.Ap. Paweł pisał : Przemieniajcie swoje umysły.

  Napakowani jesteśmy filozofią grecką i rzymską,ewolucją,bzdurą że Jezus zmienił Prawo Boże, które jest święte. Fałszywi nauczyciele głoszą teologię zastąpienia narodu Izraela przez wspólnotę z innych narodów, zaprzeczając słowu Bożemu,że dary i powołania Boże są nieodwołalne.Głoszą fałszywą teologię grzechu, nieśmiertelność duszy zaprzeczając zmartwychwstaniu itd. Każdy oddany Bogu człowiek musi wyjść z gąszczu tych fałszywych nauk do prawdy słowa Bożego. Np o duszy prorok Ezechiel pisze : dusza ,która grzeszy ,ta umrze .
  Słowem, dużo do zrobienia !!! a w dodatku przyjmując prawdę od Boga narażamy się całemu swemu otoczeniu, które żyje tradycją daleką od zaleceń Boga
  Ale kto powiedział, że będzie łatwo.W końcu Jezus powiedział nam o wąskiej ścieżce.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s