Nienawiść do Żydów

Gdziekolwiek przebywam, na zakupach, u klientów, przed blokiem, w autobusie czy u rodziny wciąż daje się słyszeć jacy okropni są Żydzi. Nie chciałbym przytaczać wszystkich epitetów jakimi posługują się Polacy z którymi rozmawiam. Jedne określenia są prawdziwe ale źle rozumiane przez ludzi inne zaś nieprawdziwe, ale taką etykietę przykleja się Żydowi żeby wzbudzić jeszcze większą nienawiść do nich. O tym napiszę może kiedyś indziej.

Dziś chciałbym napisać o ciągłym i najczęstszym oczernianiu tego narodu, że :
rządzą Polską, wykupują polski majątek narodowy, roszczą sobie niesłuszne prawa do swoich majątków w Polsce, itd. Stąd wielkie narzekanie i wyzywanie.

Spójrzmy co mówi Biblia na ten temat.
1. Pierwszą wzmiankę o podziale narodów dokonuje Bóg w Księdze Rodzaju 9.25-27

„Przeklęty Cham, sługą sług braci swojej będzie. Rzekł też:
Błogosławiony Pan Bóg Semów, a niech będzie Cham sługą ich. Niech rozszerzy Bóg Jafeta, i niech mieszka w namiotach Semowych a niech Cham sługą ich będzie.”

Widzimy tu, że Jafet reprezentuje tu białą rasę, których ma być najwięcej. Ale mają mieszkać w namiotach Semów ( czyli Żydów ). To oznacza, że Noe prorokował jaką rolę odegra Naród Izraelski w świecie. Pozostaje jeszcze Cham, reprezentujący czarną rasę Murzynów, która na całym świecie jest narodem służących czy niewolników. Nic więc dziwnego, że Żydzi rządzą w Polsce, w Stanach czy gdzieś indziej.

2. To Naród Izraelski został narodem wybranym przez Boga i nie ma się co dziwić, że im błogosławi. To Żydzi mają statystycznie najwięcej Nagród Nobla przypadających na jednego mieszkańca.

A Pan stał nad nią i rzekł; Jam jest Pan, Bóg Abrahama, ojca twego, i Bóg Izaaka, ziemię tę, na której ty śpisz, tobie dam i nasieniu twojemu. A będzie nasienie twoje jako proch ziemi, i rozmnożysz się na zachód, i na wschód, i na północy, i na południe; a będą ubłogosławione w tobie wszystkie narody ziemi i w nasieniu twoim. Rodzaju 28:13-14.

3. O Żydach Bóg powiedział wiele razy mówił, że to Jego święty lud, że będzie mu błogosławił, że go nigdy nie opuści.

A oto, Ja jestem z tobą i strzec cię będę gdziekolwiek pójdziesz, i przywrócę cię do tej ziemi; bo nie opuszczę cię, aż uczynię co ci rzekłem. Rodzaju 28:15.

I jeszcze dwa ostrzeżenia od Boga, które warto pamiętać kiedy chcesz przeklinać Żydów.

I będę błogosławił błogosławiącym tobie ( Izraelowi ); a przeklinające cię przeklinać będę: i będą błogosławione w tobie wszystkie narody ziemi. Rodzaju 12:3

…bo kto się was (Izraela) dotyka, dotyka się źrenicy oka mego ( Boga ) …Zachariasza. 2:8

Przez wieki państwa próbowały wyniszczyć Naród Żydowski – Babilończycy, Persowie, Egipcjanie czy Niemcy. Tymczasem Bóg mścił się nad każdym. Fakt, że Żydzi mają majątki w Polsce i rządzą np. Polską to jeszcze nic złego. Mają majątki, bo ciężko pracowali – to po pierwsze. Po drugie jeśli dobrze by rządzili naszym krajem – niech rządzą.

Pamiętaj o słowach Bożych jeśli chcesz przeklinać Żydów. Dobre rady:
błogosław temu krajowi, bądź dla nich życzliwy, pomagaj jeśli jest taka potrzeba, stawaj w ich obronie jeśli będziesz słyszał niesłuszne oskarżenia, a Bóg na pewno będzie Ci błogosławił ( On to obiecuje ).

Reklamy

5 komentarzy do “Nienawiść do Żydów

 1. Tecumseh.pl

  Tutaj się tak w 70% zgadzam, z tym że:

  – Nagroda Nobla niestety zeszła na psy. Patrz: Jaser Arafat, Al Gore

  – Skąd pewność, że Jafet to „biała rasa” (to pytanie, nie poddanie w wątpliwość) . Jak dla mnie „rozszerzyć” oznacza, że ktoś się rozprzestrzenia, zajmuje większą przestrzeń, a nie „jest go dużo”. Wychodzi na to samo, ale nie jest to samo – zwłaszcza, że „nas” jest mniej niż Chińczyków czy Hindusów…

  Pozdrawiam

 2. ggedeon

  1. „Nagroda Nobla zeszła na psy” – z korzyścią dla Izraela , bo oni dostają głównie w dziedzinach naukowych. I to pokazuje jak nisko stoją Ci , którzy je dostają „niesłusznie”. Ilość nie zawsze równa się jakość.

  2. Skąd ta pewność ? 100%-owej pewności nie ma , ponieważ jest zbyt mało danych W Biblii , ale możemy wydedukować , że skoro Cham „obstawił” czarnoskórych , Sem – narody Bliskiego Wschodu , to pozostaje nam biała rasa i Jafet. Poza tym rozszerzenie w sensie terytorialnym też pasuje do tego proroctwa. Bo przecież biali zajmują Europę , dużą część Azji , Amerykę Północną i mniej więcej 1/3 Ameryki Południowej oraz przeważającą część Australii.

  Bardzo ciekawym jest również to , że prawdopodobnie Chińczycy , hindusi czy Indianie są również przedstawicielami rodu Jafeta ! Dlaczego ? Wskazywałyby na to 2 rzeczy :
  – Jeśli odejmiemy murzynów , żydów i arabów to wszyscy inni powinni należeć do pozostałej części ludności, którą ma reprezentować Jafet ( więc rozszerzenie ludnościowe czy obszarowe spełniałyby to kryterium ,
  – języki rodzime ludności zamieszkującej pólnocną Afrykę i półwysep Arabski nazywane są semito-chamickie ( wychodzi więc znów, że pozostałą część ludności reprezentuje Jafet ).

  Pozdrawiam

 3. ggedeon

  No cóż .

  Dla jednego interesujące są dyskusje na temat Biblii , a dla drugiego śmieszne.

  Dla jednego śmieszne są dyskusje na temat gnoju , a drugiego interesujące.

  Do wyboru , do koloru.

 4. Max

  Czy moge poznac powod dla ktorego powstal ten artykul ? W kraju watykanskim jakim jest Polska z jedynym slusznym radiem M trudno jest bezstronnie oceniac kogokolwiek, a poza tym dlaczego cos upiekszac a cos pomniejszac – jaki jest tego final , czy wogole jest cel tej dyskusji, a jesli jest, to czy moglbym go poznac ? To chyba jest najwazniejsze w tej „ciekawostce”
  Pozdrawiam wszystkich niezaleznie od wyznania, zyczac milego dnia
  Schalom
  Max

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s