Andrzejki

Wróżby andrzejkowe są nieodłącznym elementem tego święta. Miłość i małżeństwo są wtedy na pierwszym miejscu. Nie piszę skąd się to wywodzi, bo każde dziecko (niestety) wie co to Andrzejki.
Panny chcą wiedzieć czy dobrze wyjdą za mąż. Taki chyba generalny wniosek z tego wszystkiego. Pewnie spotkałeś się z tym wiele razy. Lanie wosku, potem interpretacja tego co z niego na wodzie się ukaże i inne diabelskie rytuały na pewno stoją ci teraz przed oczami.
Wszytko wygląda na niewinną zabawę, ale nią niestety nie jest. Za wszystkim jak zawsze stoi szatan. Zwodzi cię żebyś tylko oddawał(a) mu cześć.
Biblia wyraźnie i wielokrotnie zakazuje tego typu praktyk. Wiedz, że po prostu Bóg tego nienawidzi!

Niech się między wami nie znajduje, któryby przewodził syna swego, albo córkę swoję przez ogień; także wieszczek, guślarz, i wróżek, i czarownik.
Powtórzonego Prawa 18:10

Izrael już dawno temu dostał od Boga wyraźny zakaz parania się czarami i wróżbami. To jest dla Boga obrzydliwością jak mówi Pwt 18:12. Powiesz- nie jestem Żydem, mnie to nie dotyczy. W porządku. Może i nim nie jesteś, ale wiedz, że jeśli Bóg zakazał takich zabaw Izraelowi, to czy będzie tolerował twoje wróżby? Czy przymknie oko na lanie wosku?
Myślę, że nie. Nawet groźba wytracenia wróżbitów wydaje się tutaj być jak najbardziej realna.

Człowiek, który by się udał do czarowników, i do wieszczków, aby cudzołożył idąc za nimi, postawię twarz swoję rozgniewaną przeciwko niemu, i wytracę go z pośrodku ludu jego. Kapłańska 20:6

Co robić w takiej sytuacji? Jest rada od najlepszego nauczyciela – Boga.

Chcę tedy, aby młodsze szły za mąż, dzieci rodziły, gospodyniami były [..] 1 Tymoteusza 5:14

Chyba większych wyjaśnień to nie wymaga. Proste Boże rady są aktualne i dziś. Nie potrzeba do tego ani wróżb ani lania wosku. Wystarczy posłuchać Słowa Bożego. Mądrość stąd płynąca jest pewna na 100%. To znaczy, że jeśli ją zastosujesz w życiu to na pewno zadziała.
Ludzie! nie bawcie się wróżbami bo to niebezpieczne.

Reklamy

6 komentarzy do “Andrzejki

 1. wera

  Niemacie nic ciekawego na tej stronie niema fajnych wróżb do wydrukowania nie ma nic tak naprawde nie macie po co jest i jak jest obchodzone 3w innych krajach jesteście do ………..

 2. pingwin Autor wpisu

  Jak zauważyłeś(aś) nie ma tutaj wróżb do wydrukowania bo krytykujemy tutaj ostro te diabelskie praktyki. Nie spodziewaj się więc niczego takiego.
  Jak „święto” jest obchodzone w innych krajach nie zmienia jego charakteru. Nadal pozostaje tym czym było.

 3. Davey

  Bardzo dobry tekst. Dobre narzedzie do pokazywanie nauczycielom. Szkoda, ze Kosciol Katolicki nie wystepuje czynnie przeciwko takich antychrzescijanskich praktyk, kiedy powinno byc przeciwko wiary kazdej częsci Kosciola.

 4. Aras

  myślę że andrzejki nie przeszkadzają kościołowi,ponieważ to tylko wróżby i zabawa.Gdyby tak było to do innych świąt też by się można doczepić np. Sylwester, zawsze ale to zawsze w tym dniu wróżą wszyscy z horoskopów,nawet w telewizji a przecież też się można uprzeć żę Bóg jest przeciw temu

 5. pingwin Autor wpisu

  Nie wiem jaki kościół masz na myśli, ale jeśli katolicki to na pewno mu nie przeszkadza, bo nie słychać, żeby potępiał oficjalnie praktyki andrzejkowe. Natomiast prawdziwemu kościołowi Jezusa przeszkadzają wróżby, bo Biblia WYRAŹNIE tego zakazuje!! Nie pisz więc, że „wszyscy wróżą z horoskopów”, bo ja na przykład nie wróżę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s