Jak osiągnąć życie wieczne dzisiaj – tutorial

Pisząc prosto z mostu – od Boga nie uciekniesz. Nie ważne czy jesteś ateistą czy katolikiem – spokoju nie będziesz miał, bo Pan Jezus upomni się kiedyś o twoje życie. Dlatego póki masz czas skorzystaj z rady i zwróć się ku Bogu.
Dlatego chcę Ci pomóc i proponuję przeczytanie i zastosowanie tutoriala, czyli co potrzebne jest Ci do zbawienia. Przez kolejnych wpisów będę rozwijał cztery niżej opisane najważniejsze punkty.
Spis treści

Odcinek 1. Zobacz swój stan

Jak większość ludzi prawdopodobnie i ty masz swoją „teorię” na sprawy duchowe. Życie, śmierć, zło i dobro. Wszystko to masz wpisane w swoje życie. Tymczasem jesteś grzesznikiem i potrzebujesz zbawienia. Większość ludzi zwyczajnie o tym nie wie.
Zobaczmy co Biblia mówi na ten temat.

Albowiem wszyscy zgrzeszyli i nie dostaje im chwały Bożej.
Rzymian 3:23

Albowiem zapłata za grzech jest śmierć; ale dar z łaski Bożej jest żywot wieczny, w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
Rzymian 6:23

Bóg wyraźnie mówi tutaj, że każdy człowiek przynajmniej raz w życiu zgrzeszył. Dotyczy to zarówno Ciebie jak i mnie. To jeszcze nie wszystko. Bóg patrzy na nas jak na żywe trupy!

I was ożywił, którzyście byli umarli w upadkach i w grzechach. Efezjan 2:1

Grzech niestety powoduje śmierć duchową. Wtedy dla Boga człowiek jest martwy. Takimi też postrzega nas Wszechmocny Bóg. Twój problem polega na tym, że albo rzeczywiście tego nie wiesz, albo nie chcesz wiedzieć. Ogromna większość ludzi robi to drugie. Najważniejsze teraz rzecz dla Ciebie to szczerość i pokora. Szczerze się zastanów nad sobą- czy Ty aby nigdy nie zrobiłeś nic złego? Na pewno?
Jeśli więc czujesz, że coś jest nie tak i chcesz jakoś uporządkować swoje życie, zacznij od modlitwy. Po prostu poproś Boga o pomoc. On pomoże Ci przejrzeć na oczy. Do tego poczytaj Słowo Boże. Szczególnie ważne są tutaj Ewangelia Jana i List do Rzymian. Tam właśnie znajdziesz najważniejsze rzeczy na temat grzechu i życia wiecznego.
Pamiętaj też, że Bóg nie odmawia pomocy jeśli tylko w pokorze prosisz go o nią.

Reklamy

21 komentarzy do “Jak osiągnąć życie wieczne dzisiaj – tutorial

 1. Renek

  Dwie przygody:
  Mój przyjaciel jak były przygotowania do pierwszej komunii św. na pytanie księdza co by chciał dostać jako prezent komunijny odpowiedział, że kałasznikowa – żeby wygonić tych wszystkich Arabów i Żydów z Ziemi Świętej.
  …i druga…
  Na lekcji religii ksiądz pyta, co trzeba zrobić żeby pójść do nieba. Klasa na to chórem: Umrzeć!

 2. pingwin Autor wpisu

  Prawda jest taka, że Żydów nie można wygonić z ich ziemii, bo ona właśnie jest im dana przez Boga.
  Twoja klasa się myli!
  Żeby pójść do nieba trzeba być zbawionym przez krew Jezusa Chrystusa.

 3. Renek

  Niby obiecał im ten Izrael, a gania ich przez parę tysięcy lat po całym świecie: Babilon, Egipt… a potem to już wszędzie gdzie popadnie. Od Alaski do Australii.

  A poza tym ty czegoś Ty się spodziewał po dziewięciolatkach: że Ci w dwie minuty dokonają ostatecznego rozwiązania kwestii bliskowschodniej? Nie tacy już probowali zaczynając od armi Egipskiej, Babilońskiej i Rzymskiej a kończąc na U.S. Army. I guzik zwojowali.

 4. pingwin Autor wpisu

  Bóg obiecał Izrael i mają go przecież teraz. Nie widzę więc problemu.
  Kwestii bliskowschodniej nie da się rozwiązać w taki sposób. Powiedziałbym nawet, że nie ma po co, bo pokój w tym miejscu i w takim układzie jest niemożliwy. Zaprowadzi go dopiero antychryst.

 5. Renek

  No to poczekamy jeszcze ze dwie trzy dekady aż Palestyńczyków będzie trochę więcej a Żydów trochę mniej. Ja bym na ich miejscu już się pływać uczył.

 6. Pingback: Matura z religii, ksiądz i kobiety « Moje Liceum - Pamiętnik licealisty

 7. Adriano

  „Wtedy dla Boga człowiek jest martwy. ”

  Aha, to dlatego pozwala cierpieć głodującym dzieciom w Afryce, umierającym na ulicach, itp?

  W jednym masz rację: od boga nie ucieknę, bo jak można uciec od czegoś, czego nie ma?

 8. pingwin Autor wpisu

  Wróć się zdanie wcześniej: „Grzech niestety powoduje śmierć duchową”. Jesteś martwy w swoim grzechu i potrzebujesz zbawienia.
  Od Boga nie uciekniesz, bo on istnieje. Stosujesz typowy dla ateistów wybieg.

 9. Adriano

  pingwin: istnieje właśnie ten w którego wierzysz? Wyobraź sobie taką sytuację: rodzisz się w rodzinie dla której całkowicie inna religia jest podstawą życiową. Czy wtedy Jezus miałby dla Ciebie jakieś znaczenie? Byłby tylko jakimś tam bożkiem innej, obcej wiary. Przecież poznałbyś masę dowodów na to, że to właśnie Twoja religia jest tą właściwą drogą i nie szukałbyś innej.

  Ja potrafię spojrzeć na świat trzeźwym umysłem i wiem, że każda religia to tylko efekt ewolucji człowieka, który wraz z własnym rozwojem zaczął się zastanawiać nad sensem wszystkiego. Człowiek szukał odpowiedzi. Tysiące lat temu człowiek nie wiedział praktycznie nic o otaczającej go przyrodzie, a tym bardziej o kosmosie.
  Słońce dla niego było czymś więcej, niż tylko jasnym punktem na niebie. Wtedy taki prosty człowiek nie mógł pojąć, że to „świecące coś” może być jedną z miliona gwiazd. Uznał Słońce za boga. Przez tysiące lat powtarzane legendy stawały się faktem. Istnienie morskiego potwora połykającego całe statki, czy smoka ziejącego ogniem można było w prosty sposób obalić naukowo i doświadczalnie.
  Nie da sie jednak obalić czegoś, co z założenia ma być niewykrywalne.

  O powstaniu religii można dużo pisać.
  Wiem, że moje argumenty są dla Ciebie niczym.
  Ale zrozum, że mówienie: „Ateisto! Jezus w końcu Cię dopadnie” jest po prostu głupie…
  Ja kiedyś też byłem wierzący.
  Byłem mały, to mówiono mi „Bozia jest, Bozia się gniewa, musisz chodzić do kościółka”. Młody człowiek nie zastanawia się nad prawdziwością tych słów. Przyjmuje je bez większej analizy. Wszyscy, to wszyscy…

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, że odpowiedź „na wszystko” może być inna?

 10. pingwin Autor wpisu

  O ateistach Pismo Św. mówi tak:
  „Głupi rzekł w sercu swoim: Niemasz Boga..” Ps 14:2.
  Każda religia jest martwa i każda jest nieprawdziwa. Zrozum, że nie namawiam cię do chodzenia do kościoła. Mój Bóg jest prawdziwy, bo dał dowód temu i to nie raz. Tak za dawnych czasów jak i teraz przez to że mnie zbawił.
  Religia rzeczywiście jest wymysłem człowieka. Człowiek wymyśla taką jaka akurat mu pasuje. Np. „ateizm” to religia, której bogiem jest to, że nie ma Boga.
  Piszesz, że nie ma pewności że mój Bóg jest prawdziwy. Takiej samej pewności nie masz ty w swoich poglądach. Tzn . masz ograniczoną przez swój ludzki, grzeszny umysł.
  „Nie da sie jednak obalić czegoś, co z założenia ma być niewykrywalne.” Właśnie- więc w myśl tego nie możesz obalić tego, że Bóg jest.

 11. Adriano

  „Właśnie- więc w myśl tego nie możesz obalić tego, że Bóg jest.”

  Racja, tak samo jak Ty nie możesz obalić tego, że w tej chwili po ciemnej stronie Księżyca biega sobie stado niewidzialnych różowych słoni. Zaprawdę powiadam Ci, uwierz w nie, albowiem nie doświadczyłeś ich braku.

  „O ateistach Pismo Św. mówi tak:”

  Racja, jestem głupi. Mogłem dalej wierzyć i czekać na to lepsze życie z nieziemskimi dodatkami, wiedząc, że ci którym sie nie udało będą się smażyć w piekle, podczas gdy ja będę nieskończenie szczęśliwy.
  Ja wybrałem logiczne rozumowanie i musiałem się troszkę wysilić aby ustalić, że sens życia nadaję sobie sam tu i teraz.
  Wolę żyć w prawdzie, niż w utopijnych kreacjach lepszego życia.

  „Np. “ateizm” to religia, której bogiem jest to, że nie ma Boga.”

  Racja, a Ty jesteś ateistą, ponieważ nie wierzysz w to, że boga może nie być.

  „Takiej samej pewności nie masz ty w swoich poglądach.”

  Racja, nie mam pewności – zobacz przykład ze słoniami.

  Ok, wierzysz, możesz wierzyć. Nikt tego Ci nie zabroni. I bardzo dobrze, że możesz sam decydować o tym, że chcesz wierzyć. Ale pewna granica zostaje przekroczona, gdy muszę płacić podatki na Wasz kościół. Zostaje przekroczona także wtedy, gdy dzieci nie wierzące w boga są narażone w szkołach na represje ze strony tych wierzących. Ta granica zostaje przekroczona, gdy starsza pani zaczyna mi wmawiać, że jestem szatanistą, chociaż ona bardziej wierzy w tego Szatana niż ja …

 12. Waldek

  Sprawdźcie film „zeitgeist” na google video – pierwsze 40 minut dokumentuje pochodzenie religii chrześcijańskiej.

 13. Pingback: Sensacyjne wyniki badań na temat homoseksualizmu « Ciekawostka

 14. Pingback: Bóg nie mieszka w kościołach « Ciekawostka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s