Walentynki

Próżność ludzka nie ma granic. Iść na łatwiznę to chyba ulubiona cecha większości społeczeństw. Ale do rzeczy. Przez kilkadziesiąt lat wpajano nam, że należy święcić Dzień Kobiet. Gdy ten lichy ustrój runął, ta komunistyczna farsa przyjęła nową amerykańską formę pod postacią Dnia Zakochanych.

Wszelkie media trąbią wokoło co kupić ukochanej osobie, gdzie pójść w ten dzień, jakich słów używać itp. Wiersze, słowa, piosenki, kwiaty, życzenia. Wszystko to w imię szeroko pojętej miłości. A biznesowy świat robi szmal na naiwnych i nie myślących ludziach wpadających w sieć obłudy.

Przecież to jest istna głupota, lenistwo i próżność do potęgi n-tej. Czy naprawdę to jest coś wielkiego jeśli ktoś poświęca czas, pieniądze czy uwagę partnera lub partnerki przez jeden dzień. Jeden dzień na 365 dni ? Ależ wielkie poświęcenie. Toż to ukryty pod bukietem kwiatów egoizm.

Ja nie obchodzę żadnego „dnia żony”. Ani pod postacią Dnia Kobiet ani pod postacią Dnia Zakochanych. Dlaczego? Dlatego, że ja kocham i okazuję swą miłość do żony każdego dnia. Przez 365 dni opiekuję się nią, pomagam i pocieszam ją, zaśpiewam coś dla niej, kupię kwiaty kiedy ona się nie spodziewa, adoruję gdziekolwiek byśmy byli. To jest prawdziwa miłość, a nie tylko od święta. Poświęcić czas dla ukochanej kobiety tylko przez jeden dzień w roku to skąpstwo a nie miłość.

Nie piszę tego po to aby się chwalić. Mój cel jest taki, żeby nawoływać Cię przyjacielu do prawdziwej miłości, a nie jakiejś karykatury. Myślę, że w każdym z nas siedzi głęboko takie pragnienie bycia kochanym, lecz media lansują takie hasła, które obdzierają nas z tych uczuć czyniąc z nas roboty, które na znak będą maszerowały całym stadem do kwiaciarni.

Miłości nie da się okazać w jeden dzień.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s