60 lat państwa Izrael

15 maja przypada 60 rocznica powstania niepodległego państwa Izrael. Właściwie to odrodzenia, bo tak należy to nazwać.

Biblia przepowiada odrodzenie państwa izraelskiego

Kluczem do odpowiedzi jak odrodzi się Izrael jest księga Ezechiela r. 4:3-6, gdzie jest mowa o tym w jaki sposób i co ważne w jakim czasie to nastąpi. Z tego proroctwa wynika, że ma to nastąpić właśnie w 1948 roku. Szczególnie ciekawą sprawą jest Wojna Sześciodniowa, która wybuchła zaraz na drugi dzień po proklamacji nowopowstałego państwa Izrael. Pięć państw arabskich napadło na dużo mniejszy i wydawało by się słabszy Izrael, jednak przegrali sromotnie.
Oczywiście wszystko to są fakty historyczne i niezaprzeczalne. Świat jednak, a szczególnie media nie mówią o prawdziwym podłożu działań na Bliskim Wschodzie w tamtym czasie. Mam tutaj na myśli biblijne proroctwa oraz plan Boga dla swojego narodu wybranego. Przez proroków Bóg przepowiedział rozproszenie narodu izraelskiego jako karę za jego grzechy. Początkowo była to niewola babilońska, jednak Żydzi nie opamiętali się z grzechów, więc Bóg obiecał, że ukarze ich siedmiokroć gorzej i dłużej. Stąd właśnie wypada data z 1948 roku, kiedy to wg tego proroctwa kończy się rozproszenie Izraela.

Dlaczego Izraelem jest taki ważny?

  • Najważniejszym powodem jest to, że mój Pan – Jezus Chrystus był Żydem. Do tego jeszcze był (i jest) Królem Żydowskim,
  • Pismo Święte mówi, że „zbawienie jest z Żydów” (Jn 4:22),
  • Teren Izraela będzie głównym miejscem wydarzeń dni ostatnich.

Jakie jest Twoje podejście do sprawy Izraela?

Fot. Lausanne

Reklamy

1 komentarz do “60 lat państwa Izrael

  1. Chaon

    Moje podejście jest takie, że utworzenie tego państwa było największym politycznym błędem zeszłego wieku. Izrael złamał międzynarodowe konwencje okupując palestyńskie terytoria, notorycznie kreuje się na ofiarę wojny podczas gdy jest agresorem bezprawnie zajmującym teren Palestyny i gnębiącym ludność cywilną. Wojny wywołytwane przez Izrael w dużej mierze przyczyniły się do powstania zjawiska terroryzmu muzułmańskiego, a dyskryminujące nie-żydów prawo izraelskie to kpina z demokratycznej równości ludzi.
    To, że Izrael poradził sobie z Arabami to jedynie wynik jego sojuszu z USA i olbrzymiego wsparcia jakie ten kraj dostaje od Ameryki. Dowiedz się jaką armię ma Izrael, ile ma głowic nuklearnych i ile dolarów rocznie płynie do niego z USA, to przestaniesz pisać jakoby Bóg miał coś do tego.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s