Pastor przebrał się za włóczęgę

Walijski pastor przebrał się za włóczęgę i żebrał pod wejściem do kościoła, a „wierni” z jego kościoła go nie poznali.
„Wierni” wydają się być nieczuli na los bezdomnego pijaka, bo omijali go z daleka. Nie obchodził ich los biedaka. Tymczasem ten człowiek zrobił im najlepszy i najprostszy test wiary jaki można sobie wyobrazić.
Wiara chrześcijańska to nie tylko teoria, jak się niektórym wydaje. Prawdziwa wiara zawsze ciągnie za sobą konkretne czyny. W wierze chrześcijańskiej nawet zwykłe czynności są zgodne z jej zasadami. Nie ma swawoli. Jeśli chcesz być chrześcijaninem – musisz przestrzegać zasad tej wiary.
Religijność, szczególnie ta nam znana- katolicka, pozwala na dużo swobody. Każdy może wierzyć w co chce i jak chce. Ważne, żeby w odpowiednim momencie (np ślub, pogrzeb) powiedzieć formułkę zgodną z kanonem katechizmu i załatwione. No i zapłacić, bo jak to tak za darmo?
Poza niedzielną mszą czy nabożeństwem większość żyje sobie jak chce. Nawet protestanci nie są tutaj wcale lepsi od innych, czego dowodem jest sytuacja z pastorem przebranym za włóczęgę.
Konsekwencją luźnego traktowania zasad wiary są właśnie takie owoce jak nieczułość na los potrzebujących. Można obwiniać pastora, księdza, ale wina leży zawsze po naszej stronie.
Dlatego życie chrześcijańskie to ciągła kontrola swojego zachowania, sprawdzanie czy aby na pewno postępuję sprawiedliwie? Czy moje działania komuś pomagają? Czy mam postawę sługi, jak nakazuje Pismo?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s