Kościół anglikański przeprasza Dawrina

DarwinOnet podaje, że:

kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że „źle interpretował” jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia – podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik „Daily Telegraph”.

Co prawda kościół anglikański moim zdaniem niewiele ma wspólnego z protestantyzmem, a jego „protest” polegał głównie na buncie przeciwko władzy papieża.
Coraz więcej kościołów i to wstyd powiedzieć „protestanckich”, ogłasza coraz to nowe rewelacje. Np. Luteranie w Danii ogłosili, że nie ma piekła. Co im szkodzi, zawsze to więcej ludzi przyciągnie i o to chyba w tym wszystkim chodzi. Jak na ironię sprawy z przepraszaniem Darwina przypomina mi się sytuacja z Misia, gdzie pada pytanie: „..za jakie grzyby on cię przeprasza?”
Trochę tutaj zaironizowałem, ale tak na prawdę jest to wielka tragedia. Jak to możliwe, że kościół, który wyrósł z reformacji (mowa o luterańskim) głosi takie banialuki? Na odpowiedź może naprowadzić nas taki werset z Pisma Świętego:

Byli też i fałszywi prorocy między ludem, jako i między wami będą fałszywi nauczyciele, którzy z sobą wprowadzą kacerstwa zatracenia i Pana, który ich kupił, zaprzą się, sami na się przywodząc prędkie zginienie. 2Piotra 2:1

Zwiedzenia w kościołach stają się coraz większe i coraz straszniejsze. Kobiety zostają pastorami, zboczeńcy diakonami i misjonarzami. Różnice między kościołami zaczynają się zacierać. Ekumeniści krzykną tu – o i to chodzi!. Czy aby na pewno o to? Było by dobrze, gdyby wszyscy dążyli do zdrowej, biblijnej nauki i rzeczywiście zacierali różnice doktrynalne. Tak jednak się nie dzieje. Różnice znikają tylko na pozór, tzn na zewnątrz – medialnie. Ma to na celu zatrzymanie ludzi uciekających z kościołów. Wszystko to prowadzi do jednej, światowej i uniwersalnej religii. W sam raz dla antychrysta.
Dla przypomnienia – kościół anglikański to taki katolicki, tylko bez papieża. To oczywiście duże uproszczenie, bo historycznie jego „głową” jest król Anglii. Zapoczątkował to Henryk VIII.
Kościół ten doktrynalnie w zasadzie nie różni się wiele od katolickiego.

Fot: Chromewaves

Reklamy

4 komentarze do “Kościół anglikański przeprasza Dawrina

  1. absolutnie

    Cóż, akurat w wyświęcaniu kobiet na pastorów nie widzę nic złego. W Starym Testamencie też jest mowa o co najmniej jednej kobiecie-prorokini… Ale już głoszenie, że piekło nie istnieje, zakrawa na kpinę. Nie istnieje, bo zlikwidowali je duńscy biskupi większością głosów?! Chrześcijaństwo w „wersji light” szerzy się coraz bardziej, niestety.

    Zaś co do homoseksualistów… też jestem przeciwny piastowaniu przez nich stanowisk duchownych, ale nazywanie ich „zboczeńcami” jest co najmniej dyskusyjne.

  2. pingwin Autor wpisu

    W Nowym Testamencie wyraźnie napisano, że biskupem ma być mężczyzna (1Tm 3:2).
    Nazywajmy rzeczy po imieniu. Homoseksualizm jest wielkim grzechem, zboczeniem seksualnym bo Biblia tak mówi (Rz 1:27). Dlaczego mam udawać że jest inaczej? W imię poprawności politycznej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s