Pokruszenie bałwana


Pisałem już o kulcie posągów i obrazów. Bałwochwalstwo jest jedną z ważniejszych doktryn religii katolickiej. Oby takie sytuacje jak ta zdarzały się w Polsce i to najlepiej w większej ilości.

Reklamy

8 komentarzy do “Pokruszenie bałwana

 1. Przyjazny

  „Nie nam, Panie, nie nam, ale imieniu swemu daj chwałę.
  Dla łaski, dla wierności swojej
  Dlaczefgo mają mówić : Gdzież jest ich Bóg?
  Bóg nasz jest w niebie
  Czyni wszystko co zechce.
  Bożyszcza ich są ze srebra i złota
  Są dziełem rąk ludzkich
  Mają usta a nie mówią
  Mają oczy a nie widzą
  Mają uszy a nie słyszą
  Mają nozdrza a nie wąchają
  Mają ręce a nie dotykają
  Mają nogi a nie chodzą
  ………………………………
  (werset -„Bóg nasz jest w niebie” )

 2. Mat

  Heh, nieźle, nieźle 🙂

  Polecam przeczytać komentarze na YouTube pod tym filmem.
  Mam nadzieję. Mam n adzieję ze z tych kilkudziesieciu osób które tam sie wpisaly, nie ma zadnego protestanta 🙂

 3. Gość

  Napisz może jaki to kościół, bo to posąg jakiegoś anioła był, a z tego co wiem to w kościele Rzym. – Kat. czci się tylko Matkę Bożą i Jej Syna, część obrazów Bóg sam kazął namalować. Życzę pomyślunku.

 4. pingwin Autor wpisu

  Kult świętych
  KKK 1195 W określone dni roku liturgicznego Kościół na ziemi wspomina świętych: przede wszystkim Świętą Bożą Rodzicielkę, następnie Apostołów, męczenników i innych świętych. Ukazuje w ten sposób, że jest zjednoczony z liturgią niebieską; wielbi Chrystusa za to, że dokonał zbawienia w swoich uwielbionych członkach. Ich przykład jest natchnieniem Kościoła w jego drodze do Ojca.
  KKK 1172 „Obchodząc ten roczny cykl misteriów Chrystusa, Kościół święty ze szczególną miłością oddaje cześć Najświętszej Matce Bożej, Maryi, która nierozerwalnym węzłem związana jest ze zbawczym dziełem swojego Syna. W Niej Kościół podziwia i wysławia wspaniały owoc Odkupienia i jakby w przeczystym obrazie z radością ogląda to, czym cały pragnie i spodziewa się być” (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 103).
  KKK 1173 Gdy Kościół w ciągu roku liturgicznego wspomina męczenników i innych świętych, „głosi Misterium Paschalne” w tych, „którzy współcierpieli i zostali współuwielbieni z Chrystusem, przedstawia wiernym ich przykłady, pociągające wszystkich przez Chrystusa do Ojca, a przez ich zasługi wyjednywa dobrodziejstwa Boże” (Sobór Watykański II, konst. Sacrosanctum Concilium, 104; por. 108 i 111).
  KKK 2131 Opierając się na misterium Słowa Wcielonego, siódmy sobór powszechny w Nicei (787 r.) uzasadnił – w kontrowersji z obrazoburcami – kult obrazów przedstawiających Chrystusa, jak również Matkę Bożą, aniołów i świętych. Syn Boży, przyjmując ciało, zapoczątkował nową „ekonomię” obrazów.
  To chyba najważniejsze cytaty z waszego katechizmu na ten temat.
  Bóg nie kazał malować żadnych obrazów. Możesz to sprawdzić w Biblii. Jedyne na co powołuje się katolicka władza opiera się na tym, że w Starym Testamencie Bóg kazał zrobić węża miedzianego, na którego jeśli się spojrzy to uniknie śmierci. Jednak tam nikt nie klękał przed wężem, nikt nie obnosił go po kościele tak jak na tym filmie.
  Poza tym to coś na filmie nie przypomina anioła.
  Życzę więc pomyślunku i zaprzestania rzucania niesprawdzonych tez.

 5. Gość

  KKK
  kkk 2132 „Chrześcijański kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, które odrzuca bałwochwalstwo. Istotnie „cześć oddawana obrazowi odwołuje się do pierwotnego wzoru” 60 i „kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia” 61 . Cześć oddawana świętym obrazom jest „pełną szacunku czcią”, nie zaś uwielbieniem należnym jedynie samemu Bogu.”

  „Obrazom nie oddaje się czci religijnej ze względu na nie same jako na rzeczy, ale dlatego, że prowadzą nas ku Bogu, który stał się człowiekiem. A zatem cześć obrazów jako obrazów nie zatrzymuje się na nich, ale zmierza ku temu, kogo przedstawiają”62

  Panie pingwin czemu nie dodałeś jeszcze tego punktu z KKK ?

 6. pingwin Autor wpisu

  KKK 2132 nigdy nie jest stosowany w twoim kościele, bo gdyby był, to byś nie klękał przed figurkami i obrazkami.
  Jaka jest poza tym różnica pomiędzy „oddawaniem pełnej szacunku czci”, a uwielbieniem należnym jedynie Bogu”?

 7. pingwin Autor wpisu

  Oczywiście, ponieważ w kościele katolickim bałwochwalstwo jest normalną praktyką religijną, a katechizm jest tylko naciąganą i mierną przykrywką pogańskiego kultu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s