Wysiadł z auta i zniszczył fotoradar siekierą

Wyborcza podała, że młody mieszkaniec Bartoszyc zniszczył fotoradar siekierą. Pomińmy na razie fakt, że człowiek ten był już notowany przez policję.
Chłopak zrobił czyn karalny wg prawa, ale patrząc z drugiej strony, to czy nie zrobił on wielkiego pożytku dla społeczeństwa? Przecież taki fotoradar jest narzędziem okradania nas – kierowców!
Trochę się nie dziwię państwu, że go aresztowało, bo przecież każdy złodziej będzie bronił swoich narzędzi zbrodni. Polski „aparat” coraz bardziej i perfidniej okrada podatników zapewne wpadł we wściekłość, że odpadnie mu strumień pieniędzy rabowanych kierowcom.

Reklamy

6 komentarzy do “Wysiadł z auta i zniszczył fotoradar siekierą

 1. Roman vel Absolutnie

  Moim zdaniem Autor zagalopował się, nazywając legalne działania władzy „okradaniem”. Czy w ten sposób należy też nazwać podatki, składki zdrowotne, składki na ZUS, bilety komunikacji miejskiej itp. i zaprzestać ich opłacania? Tylko z czego będą potem budowane drogi, finansowane nasze leczenie, emerytury…?

 2. pingwin Autor wpisu

  Nie tyle mnie poniosło, co nie napisałem o tym, że uważam, że podatki należy płacić, bo Jezus tak nam nakazał. Jednak to co się wyrabia w Polsce wykracza poza zwykłe ściąganie podatków. Ogólnie zgadzam się z tobą, że należy płacić podatki.
  Co do dróg to dajmy już im spokój. Nie ma ich i nie będzie. ZUS też ledwo zipie. Na emeryturę mój rocznik na pewno się nie załapie.

 3. No jasne

  Hej no to w takim razie bierzmy się za siekiery – tak?
  Zgadzam się jeśli chodzi o podatki oraz podatek zus, ale co innego jest rozwalanie siekierą radaru a co innego wprowadzanie królestwa krok po kroczku – może autor bloga powinien wziąć się za politykę – czynny udział w lokalnym samorządzie, potem sejmiku wojewódzkim, a potem….:)
  Jezus może i nie płacił podatków ale na pewno wprowadzał zmiany inaczej niż siekierką:)

 4. pingwin Autor wpisu

  Kolego mylisz się – Jezus płacił podatki (Mt 24:21). To że coś mi się nie podoba nie znaczy, że popieram czyn karalny. Chciałem tylko zwrócić uwagę na kradzież w majestacie prawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s