Studium Żydowskie w Ostródzie

gwen2Chcę dzisiaj polecić studium, które odbywa się cyklicznie w Zborze Baptystów w Ostródzie. Do tej pory odsłuchałem trzy sesje i na razie powiem tyle, że są one mówione bardzo trudnym, naukowym językiem, ale po kilkakrotnym przesłuchaniu spokojnie można zrozumieć sens. Wykładowcy omawiają dużo ciekawostek z kultury i wiary Żydów, które normalnie umykają podczas czytania Biblii. Nie są to religijne kazania, a naukowe wykłady.
Mp3 z nagraniami znajduje się na stronie sopckich Baptystów.
Fot: gwen

Reklamy

1 komentarz do “Studium Żydowskie w Ostródzie

 1. Anka

  Ja tylko dopowiem, że studium organizowane jest zawsze w każdą 3-cią sobotę miesiąca, a więc najbliższe 17.01. Poniżej wykładowcy i tematy kilku nast. sesji. Słyszałam tylko same pozytywne opinie o tych sesjach. Ciekawi ludzie i ciekawy wystrój kaplicy. Goroąco polecam.
  Tym razem, na styczniowej sesji usłyszycie:
  – mgr Włodka Tasaka, który podjął się wykładu na temat: „Współczesne państwo Izrael – 60 lat wojen o przetrwanie”, ( wykładowca na Wyższym Baptystycznym Seminarium Teologicznym w Warszawie-Radości, do niedawna redaktor naczelny periodyku chrześcijańskiego „Słowo Prawdy)
  – pastora Kazimierza Barczuka w wykładzie „Tu B’szwat – szczególny naród, szczególne zadania, na szczególnej ziemi”, (wykładowca jest duszpasterzem i znawcą zagadnień biblijnych, w tym z zakresu historii i kultury żydowskiej z mesjanistycznego punktu patrzenia, jest współzałożycielem Fundacji Pomocy Humanitarnej „CHEWRA”, aktualnie jest dyrektorem misji „Poślij mnie”, działającej na rzecz narodu żydowskiego).

  W lutowej sesji wykładowej usłyszycie:
  – rabina Shaloma Stamblera (Chabad-Lubavitch) w wykładzie: „Małżeństwo i rodzina żydowska”,
  – dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego w Wwie inż. Jana Jagielskiego „Zachowane zabytki żydowskiej kultury materialnej w Polsce”.
  W miesiącu marcu gościć z wykładem będziemy mgr Henryka Turkanika „Księga Jeremiasza – elementy biblijne nie występujące w żadnej innej księdze”. Temu znakomitemu wykładowcy oddaliśmy cały dzień wykładowy, chcemy usłyszeć jak najwięcej informacji eschatologicznych.
  Natomiast w kwietniu kolejni wykładowcy w pasjonujących wykładach, a mianowicie:
  – prof. dr Mieczysław Czekalski (biolog z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu) „Rośliny w Biblii i w Izraelu”,
  – mgr Władysław Schinzel (psycholog, członek Komisji Wspólnej Chrześcijan i Żydów w W-wie) „Kontakty interpersonalne”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s