W Indiach płacą za zabijanie chrześcijan

Pieniądze, alkohol, a nawet kurczaki i baraninę oferują hinduskie bojówki za głowy chrześcijan we wschodnich Indiach. Od sierpnia w pogromach w stanie Orisie zginęło ponad 60 osób.
– Ludzie dostają nagrody za zabijanie, a także niszczenie własności kościołów i poszczególnych chrześcijan – mówi brytyjskiemu „Times’owi” rzecznik Ogólnoindyjskiej Rady Chrześcijan i dodaje, że hinduscy ekstremiści stworzyli nawet specjalny cennik za konkretne przestępstwa.

– Różne zadania są różnie nagradzane. Można dostać zagraniczny alkohol, kurczaki, baraninę albo broń. Rozdają też benzynę i naftę – wyjaśnia rzecznik. – Za zabicie pastora premia wynosi 250 USD – dopowiada dr Faiz Rahman, przewodniczący innej chrześcijańskiej organizacji.Źródło: TVN24.
Z jednej strony zabijanie chrześcijan nie powinno nikogo dziwić, bo już od wczesnego kościoła bracia byli zabijani za wiarę w Jezusa. Rzucano ich na pożarcie lwom i byli okrutnie tępieni. Wielu męczenników wiary przelało krew niewinnie tylko dlatego, że otwarcie mówiło o swojej wierze i nie chciało się jej wyprzeć. Tak samo było za czasów inkwizycji, rzekomo „świętej”. Podejście oprawców identyczne, jedynie metody zabijania były bardziej wyrafinowane. W imię religii i swojego boga religijni ludzie uśmiercają wierzących chrześcijan. Wydaje im się, że czynią dobrze i sprawiedliwie. Z drugiej strony jestem zasmucony tym faktem, ponieważ giną niewinni chrześcijanie. Mam nadzieję, że Bóg pozwoli zostać przy życiu jak największej liczbie swoich dzieci. Bracia i siostry – módlmy się za naszych!

Reklamy

2 komentarze do “W Indiach płacą za zabijanie chrześcijan

  1. Mat

    Z tych artykulów mozesz dowiedziec sie troche o działalnosci ksiedza Lutra ktorego wiele razy w swoim blogu przytaczales jako przykład..

    Przykro to mówić ale on mial obsesje na punkcie czarownic…

  2. pingwin Autor wpisu

    Nie wiem co prawda o których konkretnie artykułach mówisz, ale Luter nie jest dla mnie ostatecznym źródłem doktryn. Ja opieram się na Biblii i wiem że w paru sprawach Luter się mylił. Nie zmienia to faktu, że jego odwaga i wiara spowodowała wyrwanie Europy z jarzma papieskiej niewoli – i dzięki Bogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s