Branie imienia Bożego naderemnie

Każdy z nas zna fragment dekalogu z Pisma Świętego, które jasno mówi – „ Nie bierz imienia Pana Boga twego nadaremno; bo się Pan mścić będzie nad tym, który imię jego nadaremno bierze.” Księga Wyjścia 20:7. Znamy to, ale czy stosujemy się do tego zakazu? Nie jest to bynajmniej pytanie retoryczne, bo nietrudno zauważyć, że większość ludzi wokół tak robi.
Czemu akurat taki zakaz wymyślił Bóg? Czemu zakazuje wzywać bez potrzeby?
Wszystkie bezsensowne wzywania Boga w potocznej mowie są jak przekleństwa, czy wtrącenia w mowę. Takie powiedzmy przerywniki. Ludzie bez zastanowienia paplą nie wiedząc że łamią każdym takim określeniem dekalog. Po prostu grzeszą.
Gdy chrześcijańskie ucho to słyszy to aż więdnie. Tego po prostu nie da się słuchać. Zmysł Chrystusowy, który otrzymaliśmy my chrześcijanie w momencie nawrócenia podpowiada nam, że wzywanie imienia Boga nadaremnie to grzech – „nie rób tego”. Bogu to się nie podoba i Jego dziecko nie powinno tak postępować.
Najciekawsze jest w tym to, że nawet ateiści potrafią rzucić „o Jezu”. To już zakrawa na farsę, ale osobiście słyszałem to kilka razy od mojego kolegi-ateisty.
Bóg przewidział wzywanie Jego imienia w konkretnym celu. Mianowicie po to, żeby wołać do Niego o zbawienie. Tak mówi Pismo:
Każdy bowiem, kto by wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie. List do Rzymian 10:13
Czy nie jest to istotny cel wzywania imienia Boga? Z pewnością, ale trzeba mieć tego świadomość. Polecam wszystkim przeczytanie całego Listu do Rzymian. Szczególnie 9 i 10 rozdziału. Tam znajdziecie instrukcję „jak być zbawionym”. Mała podpowiedź – jednym z koniecznych elementów zbawienia jest właśnie tytułowe wzywanie imienia Pańskiego.

Reklamy

1 komentarz do “Branie imienia Bożego naderemnie

  1. Pingback: Dzień bez przekleństw « Ciekawostka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s