Twoja pociecha w trudnych chwilach

Każdy człowiek w trudnych chwilach szuka jakiejś pociechy. To pewne i bezapelacyjne. Kiedy nasze siły opadają i nie wiemy co dalej począć w trudnej sytuacji, wtedy zwracamy się po pomoc do kogoś innego. Przeważnie rozmawiamy z zaufanymi osobami, bo mamy w ten sposób pewność, że oni nas nie zawiodą. To oczywiście tylko jeden ze sposobów, ale wydał mi się najpopularniejszy, dlatego go przytaczam.
Ten post ma być zachętą do Waszej wypowiedzi, bo bardzo jestem ciekawy jakiej i u kogo szukacie pomocy i jak rozwiązujecie swoje trudne problemy. Nie chodzi mi tutaj o błahostki, ale o poważne, życiowe sprawy. Ludzie znajdują setki pomysłów jak poprawić swoją sytuację i wybrnąć z kłopotów, ale co począć gdy jest na prawdę źle? Gdzie się udać, co robić by zaradzić beznadziei?

Reklamy

6 komentarzy do “Twoja pociecha w trudnych chwilach

 1. magda

  Ja wiadomo „na kolana” i czas na modlitwę,najlepszy jest wtedy czas w „komorze” czyli modlitwa indywidualna,a na dokładkę post.Biblia w rękę i cierpliwość w oczekiwaniu.
  Czasami rozmowa ze znajomymi i słuchanie ich świadectw,proszę też ich o modlitwę.Inna opcja nie istnieje.

 2. pingwin Autor wpisu

  Dobrze słyszeć, że ktoś stosuje się do biblijnych zaleceń w sprawie chrześcijańskiego życia. Ja mam trójkę dzieci, więc dopiero po położeniu ich spać mogę mieć cichy czas na modlitwę i czytanie Biblii. Wiadomo, że można znaleźć tysiące wymówek, ale jak ktoś chce chodzić z Bogiem, to zawsze znajdzie chociaż chwilę na przebywanie z Nim.
  Pozdrawiam.

 3. Darek

  Oprócz modlitwy i słowa, na pewno rozmowa z zaufanymi ludźmi – znających zasady dyskrecji i bogobojnymi. Oczywiście takich ludzi ze świecą szukać ale na pewno gdzieś tam każdy z nas ma kogoś takiego na dobre i na złe

 4. Sław21

  Witam !!!

  A co wtedy gdy nie ma komu się wyżalić i wszystko trzeba tłamsić w sobie.
  Nie można spać, nie chce się nic robić, nic Cię nie cieszy, najchętniej zamknęłabym się gdzieś na odludzi i nie wychodziła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s