Służcie Panu z weselem

rebelblueangelPrzyglądam się czasem osobom wykonującym różne służby. Od pastorów, kaznodziejów do diakonów i wykonujących inne funkcje kościelne. Powierzone im obowiązki wykonują dobrze i to nie jest ich problem. Problemem jest wg mnie smutek malujący się na twarzach tych osób. Po prostu widać, że są smutni.
Bóg już dawno przez Dawida powiedział:

Służcie Panu z weselem, przychodźcie przed oblicze jego z radością. Ps 100:2

Często też smutkowi na twarzy towarzyszy słabnący z czasem zapał do służby. Najczęściej podawanym wytłumaczeniem są okoliczności. Winę najczęściej zwalają na problemy życiowe, które przecież każdy z nas ma. Można by tutaj spekulować, że jeśli człowiek jest smutny przez cały czas, to nie jest nawrócony. Niekoniecznie musi tak być. Może wierzący zwyczajnie oddalił się od Boga, może ma jakieś problemy. Codzienność często przecież daje się nam we znaki. Chociażby przez to, że pół życia spędzamy w pracy. W domu też nie zawsze jest tak jak byśmy chcieli. To wszystko zaczyna przytłaczać, a nierozwiązane problemy nawarstwiają się. Dlatego też nimi właśnie zawsze zasłaniają się smutasy. Na pewno lepiej dla nich było by powierzać każdy swój problem Bogu, tak jak zaleca to Biblia.
Skąd więc brać radość?
Po pierwsze należy zawsze badać swoje serce i wyznawać Bogu grzechy, bo jak wiemy każdy grzech oddala nas od Niego. Nie chcę twierdzić, że wszyscy kościelni słudzy są smutni, ale widzę po zachowaniu tych, których obserwowałem oraz siebie niestety.
Po drugie brać przykład z sług biblijnych. Zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie ludzie, którzy służyli Bogu zawsze robili to z wielką radością i wielkim zapałem.
Tak więc bracia i siostry – radujmy się ze swojej służby!

Reklamy

1 komentarz do “Służcie Panu z weselem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s