Ewangelia zbawienia tylko z łaski

Podstawowa doktryna chrześcijaństwa to zbawienie. Pisałem już trochę o tym, ale zauważyłem, że za mało miejsca poświęciłem łasce Bożej. Jest to bardzo ważny temat, więc czas na jego przybliżenie.
Grzesznym ludziom wydaje się, że ich dobre uczynki mogą ich zbawić. W kościele katolickim od wieków wmawia się ludziom, że żeby dostać się do nieba, muszą przestrzegać przykazań, być „dobrymi”, chodzić na msze, spowiadać się i tak dalej. Lista jest długa. Katolicyzm nie jest tutaj jakimś wyjątkiem, bo listę zasad których przestrzeganie teoretycznie zapewni zbawienie ma każda religia. Podkreślam tutaj słowo teoretycznie, ponieważ żaden człowiek będący w danej religii nie może mieć pewności swojego zbawienia. Jeśli nawet założyć, że spełni wszystkie wymagania religii, nie może być pewny, że będzie zbawiony dlatego, że religia opiera się na NIEPEWNOŚCI i zamordyźmie.
Wróćmy jednak do uczynków i ich wpływu na nasza zbawienie. W celu sprawdzenia wiarygodności teorii o zbawieniu z uczynków zobaczmy co mówi Biblia….

[..] wszyscy są pod grzechem, Jako napisano: Nie masz sprawiedliwego ani jednego; Nie masz rozumnego i nie masz, kto by szukał Boga. Wszyscy się odchylili, wespół się stali nieużytecznymi, nie masz kto by czynił dobre, nie masz aż do jednego. Rz 3:9-12

„Nie masz ktoby czynił dobre” – ciekawe stwierdzenie, z którym ciężko dyskutować i ciężko też go podważyć lub inaczej zinterpretować. Po prostu – żaden człowiek nie czyni dobrze.

Aczkolwiek jesteśmy jako nieczysty my wszyscy, i jako szata splugawiona są wszystkie sprawiedliwości nasze; przetoż wszyscy opadamy jako liść, a nieprawości nasze jako wiatr unoszą nas. Iz 64:6

Nieczystość to ludzka cecha charakterystyczna. Czy zatem nieczysty człowiek, jak mówi Biblia, może czynić dobre rzeczy? Pewnie, że nie może!
Jak zatem człowiek może być zbawiony? Co jest narzędziem zbawienia?
Odpowiedź – ŁASKA BOŻA
Bóg jest mądry i wg Jego planu może zbawić każdego, ale tylko według ściśle określonych reguł. Inne wymieniałem tutaj, ale teraz mówimy o łasce.
W zasadzie bez łaski nie jest możliwe zbawienie człowieka. Dlatego, że wszyscy zasługujemy na wieczne potępienie w piekle. Jednak Bóg w swojej miłości tak nas umiłował, że ofiara Jezusa na krzyżu jest wystarczająca do zapłaty za nasze grzechy (Jn 3:16). Pospolicie mówiąc, Bóg robi nam łaskę, że nas chce zbawić i zapomnieć nasze grzechy. Wielką łaskę.

Reklamy

2 komentarze do “Ewangelia zbawienia tylko z łaski

 1. Gość

  no no nie źle, po pierwsze na każdej Mszy św. jest wspominiane że tylko dzięki łasce możemy się zbawić oraz przez wiarę, po drugie ogłoś konkurs na manipulację a powiadam Ci masz szanse na czołówkę 🙂 po trzecie czy nie należy czynić dobrych uczynków aby zasłużyć na łaskę ? a po czwarte:

  Rz3:21-31
  „21 Ale teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. 22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: 23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie. 25 Jego to ustanowił Bóg narzędziem przebłagania przez wiarę mocą Jego krwi. Chciał przez to okazać, że sprawiedliwość Jego względem grzechów popełnionych dawniej – za dni cierpliwości Bożej – wyrażała się 26 w odpuszczaniu ich po to, by ujawnić w obecnym czasie Jego sprawiedliwość, i [aby pokazać], że On sam jest sprawiedliwy i usprawiedliwia każdego, który wierzy w Jezusa.
  27 Gdzież więc podstawa do chlubienia się? Została uchylona! Przez jakie prawo? Czy przez prawo uczynków? Nie, przez prawo wiary. 28 Sądzimy bowiem, że człowiek osiąga usprawiedliwienie przez wiarę, niezależnie od pełnienia nakazów Prawa. 29 Bo czyż Bóg jest Bogiem jedynie Żydów? Czy nie również i pogan? Zapewne również i pogan. 30 Przecież jeden jest tylko Bóg, który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego – przez wiarę5. 31 Czy więc przez wiarę obalamy Prawo? Żadną miarą! Tylko Prawo właściwie ustawiamy.”

 2. pingwin Autor wpisu

  Słusznie przyjacielu cytujesz List do Rzymian, który istotnie w tym fragmencie mówi o zbawieniu z łaski, ale ty mylisz pojęcie łaski. Łaska jest to coś na co właśnie NIE MOŻNA zasłużyć. Czy możesz zasłużyć na łaskę sądu jako podsądny? NIE!
  Kolejna rzecz to istota katolickiej mszy, która WYRAŹNIE jest odprawiana jako „kolejna ofiara Jezusa”, co jest oczywistą bzdurą, bo jak mówi Pismo Św.
  ” [..] Bo i Chrystus RAZ za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby nas przywiódł do Boga, umartwiony będąc ciałem, ale ożywiony duchem;” 1List Piotra 3:18.
  Niemożliwe zatem jest, aby Jezus co każdą mszę umierał i zmartwychwstawał. To co odbywa się podczas mszy jest jednym z największych zwiedzeń zgotowanych ludziom przez szatana, któremu zależy, żebyś tak wierzył.
  Skoro więc twierdzisz, że tylko łaską jesteśmy zbawieni, to czy TY osobiście możesz powiedzieć o sobie – „tak – jestem zbawiony z łaski”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s