Pan Bóg poświęcił dla nas wszystko co najcenniejsze

Jeżeli człowiek się nawraca, to wszystko staje się piękne. Pragnie przebywać wśród wierzących, czyta Biblię z zapałem, bierze udział we wszystkim, ale z czasem emocje opadają i wszystko powszednieje. Biblii nie czyta się już codziennie, nabożeństwa się opuszcza i wszystko powszednieje. Z czasem macha się ręką – a dobra, co tam będę czytał, przecież znam nauki z biblii mniej więcej. Nie ma sensu ciągle w to samo się zagłębiać. Czy na pewno? Czy to dobra droga?
Chyba zbyt łagodnie przechodzimy od dzieła Chrystusa do porządku dziennego.

1 Koryntian 6:19  Azaż nie wiecie, iż ciało wasze jest kościołem Ducha Świętego, który w was jest, którego macie od Boga? a nie jesteście sami swoi; Albowiemeście drogo kupieni. Wysławiajcież tedy Boga w ciele waszym i w duchu waszym, które są Boże.

W fragmencie Pismo Święte podaje kilka mocnych argumentów za tym, żeby jednak trwać przy Bogu i nie zapominać co on dla nas zrobił.
Tutaj mamy opisane kilka bardzo ważnych rzeczy.

 • „Azaż nie wiecie”. Oni wtedy w Koryncie byli zbawieni, a jednak Paweł musiał im o tym przypominać. Paweł ich strofuje – co to, już zapomnieliście co w waszym życiu się stało? Czy nie tak samo jest teraz z nami, że zapominamy na co dzień o wielkim zbawieniu, które nam było dane?
  „Azaż nie wiecie, iż ciało jest kościołem Ducha Świętego”. Duch Św. mieszka w nas. Dlatego już nie możemy robić tego co wszyscy, nie możemy myśleć tak jak wszyscy.
 • „Nie jesteście sami swoi! Drogoście kupieni”. Sedno sprawy leży właśnie w tych słowach. W naszym życiu coś się wydarzyło. Bóg nas znalazł i zbawił. Zmienił nasze życie – tak często to wyrażamy. Potem wpadamy w rutynę życia i żyjemy tak jak przed nawróceniem. Może nie do końca identycznie, ale tu chodzi o to jak siebie postrzegamy. Jak powinniśmy widzieć swoją osobę po zbawieniu. Ma to na celu życie takim życiem, jakie podoba się Bogu.
  2 Koryntian 5:17  A tak jeźli kto jest w Chrystusie, nowem jest stworzeniem; stare rzeczy przeminęły, oto się wszystkie nowemi stały.
  Jeżeli nawrócenie jest autentyczne, to po nim nic starego nie powinno być takie samo. Wszystko powinno zmieniać się ciągle na lepsze! My od tej pory już nie jesteśmy sami dla siebie. Bóg nas kupił i zapłacił najwyższą stawkę. Od teraz jesteśmy niewolnikami Boga. Nie możemy sami decydować o sobie. To Bóg ma nas w swoim władaniu
 • „Wysławiajcie Boga w ciele waszym”. Nasze życie ma być dowodem że Bóg mieszka w nas! To z kolei powoduje, że powinniśmy żyć innym życiem niż przed nawróceniem.

Bóg nas nabył na własność. Jakie to ma konsekwencje?

 • Jeśli nas nabył, to ma prawo decydować o nas,
 • Musimy przyjąć i realizować Jego wolę a nie swoją (chyba, że zgadza się z Jego),
 • Nie możemy wrócić do tego co było przed nawróceniem, chyba że nie było prawdziwe,
 • Jeżeli to Bóg decyduje o nas, to możemy być pewni, że Jego decyzje będą lepsze niż nasze,
 • Musimy uważać na to co robimy, jak robimy, co mówimy,
 • Nasze decyzje życiowe muszą być poddane woli Bożej.
 • Jak wielkie jest dzieło, którego dokonał Chrystus! Zrobił jedną rzecz, która nigdy ludziom się nie uda. Zmienił nas! Sami nie byli byśmy w stanie tego dokonać. Co więcej – Jego zmiany są trwałe! Jeżeli ktoś na prawdę narodził się na nowo jego życie zmienia się na zawsze póki żyje i nie ma powrotu do starego. Zawdzięczamy Bogu tak wiele! Jeżeli o tym będziemy pamiętali na co dzień, nasze życie będzie wyglądało lepiej.

  1 Koryntian 7:23  Drogoście kupieni; nie bądźcie niewolnikami ludzkimi,

  Zbyt często zapominamy o wadze tych wydarzeń.

  Tekst ten jest dedykowany dla tych, którzy już zaufali Jezusowi i przyjęli Jego dar zbawienia.

  Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s